Ik weet niet hoe het met jou zit, maar ik kom tot leven wanneer ik onder de mensen ben.
Mijn vriend vertelde me dat daar zelfs een term voor bestaat. Het klinkt misschien wat gek, maar blijkbaar heet dit fenomeen 'collective effervescence'.
Als ik zou moeten beschrijven hoe ik me voelde tijdens de opening een paar weken geleden, dan zou ik het precies zo omschrijven.
Er was overal gelach en gezellig geklets. De ruimte zinderde.
Het was de eerste keer dat we echt konden zien wat AB Lab allemaal te bieden heeft. We nodigden voor het eerst mensen uit om de nieuwe ruimtes te ontdekken: AB Antenna, AB Salon en natuurlijk ook het dakterras.
Het was een avond waarop we collectieven persoonlijk hadden uitgenodigd om samen met ons te komen vieren. Het zijn collectieven die de pijlers vormen van de cultuur die Brussel bezielt en die onmisbaar zijn voor de artistieke ontwikkeling van de stad.
Het enthousiasme was voelbaar, er werden veel plannen gemaakt en e-mailadressen uitgewisseld om contact te houden en dit project verder uit te bouwen.
Wat ik zo leuk vind aan deze stad, is dat creatieve mensen anderen niet buitensluiten. Integendeel, mensen willen juist samenwerken en ontdekken hoe ze samen iets kunnen creëren, in een voortdurende uitwisseling.
En dat gold ook voor de soft opening, waardoor AB Lab op de creatieve kaart werd gezet als een plek waar ideeën werkelijkheid kunnen worden.












