Zap Mama! Parelende wereldpop uit Afropea! Wie ze ooit live meemaakte, die weet zeker hoe begeesterend deze muziek wel werkt.
'Onze' Zap Mama is natuurlijk vooral Marie Daulne, rasartieste met Congolese roots en altijd bereid om samen schoonheid te creëren. Dat was al zo vanaf 1990 met het zeer originele a capella Zap Mama, maar dat is nu, zeven cd's verder, nog meer zo met Erykah Badu in 'Bandy Bandy', met Michael Franti & Spearhead in 'High Low' , met Arno in 'Toma Taboo' en nu weer met Vincent - La Haine - Casseel in 'Paroles Paroles' (vroeger nog van Dalida en Alain Delon, jawel!)
'Iko Iko' was trouwens nog zo'n leuke cover. Maar dat Marie Daulne ook zelf excellente songs schrijft mocht nog maar eens blijken bij de jongste cd 'ReCreation' (met hier ook weer G Love, Bilal en zelfs Sylvie & Sabine plus Tom Helsen als welkome gasten). Een cd die over de hele wereld lijkt opgenomen, die cosmopolitisch, geëngageerd en sexy klinkt. En die doet uitkijken naar het concert.
Of zie op Youtube hoe mooi Marie Daulne het zelf heerlijk eerlijk uitlegt. En als je dat zo allemaal ziet, hoog tijd voor een mooie compilatiecd, niet?