Om je aan te melden dienen cookies ingeschakeld te zijn in je browser.

Ancienne Belgique

  • Naar hoofdinhoud
  • Ga naar: startpagina

Kies uw taal:

  • NL
  • FR
  • EN

Weergaveinstellingen:

  • Standaardweergave
  • Toegankelijke weergave

Log in of schrijf je in

  • Nog geen AB-profiel? Registreer je nu
  • Aanmelden
  • Winkelmandje
 

 

Kies de toegankelijke weergave voor een betere weergave op mobiele browsers of bij het gebruik van een screenreader. Ook bezoekers die enkel met het keyboard kunnen navigeren kiezen best de toegankelijke weergave.

 

Ancienne Belgique

  • Home
  • Concerten
  • Projecten
  • Artiesten
  • ABtv
  • AB Radio
Home › Over AB › AB Blogt › Primavera Sound Barcelona 2010
Herman Hulsens

Primavera Sound Barcelona 2010

Geschreven door Herman Hulsens op 30.05.10

Tweet

Sinds de eerste editie heeft dit festival enorm aan populariteit gewonnen. Hun eclectische programmering steunde van in de begindagen op pijlers als eigenzinnigheid en innovatie, met steeds een vette knipoog naar het verleden. Dit jaar was dat niet anders hoewel het zwaartepunt eerder op scheurende gitaren lag en minder op vooruitstrevende electronica.

Op donderdag mochten de jongens van SIC ALPS verdienstelijk aftrappen met hun door psychedelica besmette garagerock. Eerste hoogtepunt van het festival kwam nadien in de vorm van SURFER BLOOD; denk aan vroege Vampire Weekend die door de echokamer wordt gejaagd. ‘Swim’ had al lang een dikke hit moeten zijn en het potentieel droop dan ook van hun prima liveshow af.


SUPERCHUNK, één van onze jeugdhelden, is blijkbaar helemaal terug met een nieuw album dat in september verschijnt. Deze retro trip kon alle inspanningen ten spijt niet bekoren. Hun geluid blijft emblematisch voor de jaren ’90 maar gaat vandaag ten onder. Meer speelse garagerock met THE SMITH WESTERNS die naadloos aansluiten bij The Strange Boys en The Soft Pack. THE XX gaf een vermoeide indruk hoewel hun geluid zo aantrekkelijk curieus blijft dat je vergevingsgezindheid tilt slaat. Puur muzikaal vuurwerk kwam er wel van hét hoogtepunt van Primavera, namelijk BROKEN SOCIAL SCENE die hun schitterende nieuwe CD ‘Foregiveness Rock Record’ kwamen voorstellen. SLEIGH BELLS ging over éénieders lippen maar deze jongen kon de combinatie overstuurde metalsamples en hysterisch gekrijs niet smaken.

Vrijdag beloofde op papier veel mooie momenten en kon deze belofte moeiteloos waarmaken: OWEN PALLETT (voorheen Final Fantasy) doet het helemaal alleen en toch lijkt het of hij een 40-koppig orkest heeft meegebracht naar het Auditori (het enige indoorpodium dat Primavera rijk is).

Daarna maakt HOPE SANDOVAL & THE WARM INVENTIONS haar reputatie als kneusje waar: veel geouwehoer over het verbod op fotograferen maar ondertussen wist ze geen toon te houden en ging de band helemaal stuurloos tekeer. Wat de Canadezen dan weer zien in een bandje als THE NEW PORNOGRAPHERS, Joost mag het weten. Hun songs herbergen geen enkele emotie en dus ruilen we hen in voor de opwindende rock van SPOON en de pure pracht van BEACH HOUSE. Als bij toeval struikelen we nog over de magistrale hitcollectie van de PIXIES om daarna de nacht in te trekken op de – euh - cold wave van COLD CAVE en de stuiterende beats van Diplo en Switch’s sexspeeltje MAJOR LAZER. Toegegeven, af en toe waande je jezelf in Maaskantje aan de Middellandse Zee maar het werkte prima op de onderbenen.

Zaterdag nam CLARE & THE REASONS de openingshonneurs waar. Haar door Sufjan Stevens en Van Dyke Parks geschreven pastorale arrangementen kwamen tot leven dankzij een 7-koppige band die één van de hoogtepunten van Primavera 2010 op zijn palmares mag schrijven. Snel haastten we ons naar buiten om Jeff Tweedy’s favoriete band aan het werk te zien. Waarom hij zo dweept met DR. DOG is mij duidelijk; waarom zij een geluidsman meebrengen die het geluid door de rooie jaagt is dan weer onbegrijpelijk. Neen, dan liever de aan Dylan schatplichtige solo uitstap van Deerhunterzanger Bradford Cox onder de nom de plume ATLAS SOUND die met zijn no-nonsense aanpak het publiek op handen kreeg. THE BUNDLES moesten het nieuwe samenwerkingsproject worden van Jeffrey Lewis en Moldy Peach Kimya Dawson. Van die laatste evenwel geen spoor en ook Lewis was niet bij de les. Een concert om snel te vergeten. Een concert om dan dringend weer eens opnieuw te zien maar dan met een ervaren geluidsman aan de knoppen: THE DRUMS. Hun debuut vol hits was er hier quasi aan voor de moeite; alleen hun podiumprésence redde de meubelen (was het een wonder dat vanmorgen in de hotellobby ‘This Charmin Man’ van The Smiths op de TV verscheen?).


NO AGE kwam, zag en overwon met hun onconventionele noise en bij SUNNY DAY REAL ESTATE overviel ons hetzelfde gevoel als bij Superchunk. Niet meteen een gevoel waarmee je een festival wil afsluiten maar de eerdere hoogtepunten maakten van deze feesteditie van Primavera toch weer een lange reis naar Barcelona waard.

Net voor we het vliegtuig nemen richting Brussel vernemen we het droevige overlijden van Girls In Hawaii drummer Denis Wielemans die vannacht in een banaal auto-ongeluk om het leven is gekomen. Samen met zijn broer én zanger Antoine Wielemans lag hij aan de oorsprong van de band. Girls In Hawaii gaf met Sharko en Ghinzu in 2004 een legendarisch concert in de AB en was zo verantwoordelijk voor de doorbraak van enkele Waals-Brusselse bands bij een Vlaams publiek.

  • Categorie: Primavera Sound
  • Dit artikel gaat over: primavera, the xx, broken social scene, final fantasy, jeffrey lewis, girls in hawaii
  • 4 reacties

Reacties

Smintjes

Smintjes (1 jaar geleden)

Het was inderdaad een fantastische driedaagse. Hoogtepunten: Broken Social Scene, Built to Spill, Pavement, Neu!, Real Estate, Surfer Blood, ... Teveel om op te noemen eigenlijk.
Niet akkoord met je opmerking over The New Pornographers. Behalve hun "power ballad" (brrr) in het midden van de set vond ik het een uitstekende mix van nummers uit hun nieuwe plaat en greatest hits uit ouder werk. Als fan was het het gedroomde optreden.
Ab-so-luut dieptepunt: Gary Numan. Als enige artiest schandalig te laat beginnen en dan zijn eigen nummers in de vernieling knoeien. Gelukkig waren er de Pet Shop Boys nog.

Mooiste moment: Real Estate in Parc Joan Miro op zondagnamiddag. Ze stonden er gewoon tussen de mensen te spelen. In het gras liggen, pintje erbij, heerlijk gewoon. Leuk detail: Panda Bear die op de eerste rij zat te luisteren.

Nic

Nic (1 jaar geleden)

Was mijn derde bezoek aan Primavera en wederom een schitterende 3daagse beleefd....
Broken Social Scene en Built to Spill als absolute hoogtepunten
Marc Almond als absoluut dieptepunt

@ Smintjens : ga akkoord New Pornographers was zeker de moeite
Naast de muziek maken de locatie, de sfeer, de DJ's, het ATP podium...dit tot een geweldig festival...voor mij veeeeel beter dan Werchter of Pukkelpop..
alleen jammer van de wc's..

Smintjes

Smintjes (1 jaar geleden)

Heb zelf met de gauste enkele korte impressies neergepend op http://www.smintjes.be/2010/06/primavera-sound-2010/

radiojamaica

radiojamaica (1 jaar geleden)

Ik ben zelf slechts één dag op Primavera geweest: de donderdag namelijk want ik wilde perse Seefeel zien... bummer natuurlijk toen die een week voordien afzegden. Nu, we hadden ons een weekje Barcelona en omstreken cadeau gegdaan, dus die bewuste donderdagavond liet ik vrouw en kind even achter om me in het Catalaanse festivalleven te verdiepen. Ik sluit me volmondig bij jullie aan: wat een festival! Een droomlocatie en een heel mooie affiche...

Ik kwam binnen op de tonen van The XX die me diep weten te raken met hun minimalistische wavepop. Er is zeker nog room for improvement, dus dat belooft voor de toekomst!

Die Broken Social Scene daarna was zeker en vast dikke ambiance, maar toch niet helemaal m'n ding en het festival diende dringend verder verkend te worden. Talloze platenstalletjes, lekkere eettentjes, idiote drankbontoestanden etc... zelfs een nummertje meegepikt van plaatselijke helden Edredon (een Kraftwerkachtig vocodernummertje met een eerder funky bassist die zich minder en minder kon inhouden).

Daarna Pavement. Dat was top entertainment en die gasten hadden er duidelijk zin in, dat bleef maar gaan... En dan toch wel de revelatie van de avond voor mij: Fuck Buttons. Daft Punk schudde ooit het dance-en rock wereldje wakker met hun mix van beide, maar een dikke tien jaar later maken de Fuck Buttons er een nog veel vettiger potje van. Wat een feest!

Volgend jaar weer én dan liefst met Seefeel!

Om een reactie te plaatsen moet je aangemeld zijn. Nog geen AB-profiel? Registreer je nu.

Quicknav

Vorig blogartikel:
Where did the year go?

Volgend blogartikel:
Ontdek een nieuwe exclusieve Killing Joke song

Naar het blogoverzicht

Partners:

  • Samsung
  • Coca Cola
  • Axion by Dexia
  • Stella Artois Music
  • Win For Life
  • Event pass
  • Humo
  • Radio 1
  • Studio Brussel
  • De Standaard
  • FM Brussel
  • Vlaamse Gemeenschapscomissie
  • Vlaams gewest
 

Tickets

  • Ticketshop
  • Kortingen, cheques & waardebons
  • Verkoopsvoorwaarden

Over AB

  • AB Café/Resto
  • Ecodynamisch ondernemen
  • AB Historiek
  • AB Team
  • AB Blogt
  • Huisreglement

Praktisch

  • Waar is AB?
  • Vervoer
  • Bezoekers met een handicap
  • Tijdschema concerten
  • Zaalindeling
  • FAQ AB-profiel

AB Business

  • Studio
  • Video Recording
  • Zaalhuur
  • Infrastructuur

Contact

  • Contacteer ons
  • Vacatures
  • © Ancienne Belgique
  • Gebruikersovereenkomst
  • Sitemap
  • Webdesign Netlash
  • Toegankelijkheidsverklaring AnySurfer, Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites
  • Powered by Last.fm