De teerlingen zijn geworpen, de finalisten van de Nekka-wedstrijd zijn bekend.
Dat de finale op 5 december een opmerkelijk staaltje zal bieden van de brede muzikale perspectieven van het gezongen Nederlands voor de komende jaren, blijkt zonder meer uit de gedurfde selectie die de jury maakte.
Dit zijn de finalisten:
SAF
De Gentse levensliederen van SAF zijn doorspekt van luchtige humor en eerlijke bedenkingen en ze rekenen af met de eenvoudige en harde kanten van het alledaagse leven.
Kamp Maria
Twee stemmen met gitaar, banjo, ukelele en lichte percussie om bij weg te dromen over wilde rivieren en korenvelden. Amerikana voor de fans van Alela Diane, Johnny Cash en van de vlaamse taal.
Uberdope
Drie jonge Gentse rappers met spitsvondige teksten en stevige beats, catchy hooks en diepzinnige nonsens.
Renée Van Bavel
Puur, eerlijk en eigenzinnig roodharig talent. Haar teksten zitten dicht op de huid en zijn muzikaal stevig onderbouwd.
Senne Guns
Maakt vernuftige Nederlandstalige nummers die ergens het midden houden tussen Raymond, Ben Folds, Elbow.
Ambacht
De sferische muziek van deze Nederpopgroep is handig samengesteld uit gebalde kleinkunst en subtiele chansons voor een groot publiek.
- Categorie: Varia
Om een reactie te plaatsen moet je aangemeld zijn. Nog geen AB-profiel? Registreer je nu.
