Kies de toegankelijke weergave voor een betere weergave op mobiele browsers of bij het gebruik van een screenreader. Ook bezoekers die enkel met het keyboard kunnen navigeren kiezen best de toegankelijke weergave.
Gisterenavond (19/02/2010) sloegen bij momenten de vlammen van het laaiende concert van Admiral Freebee over op het dichtgepakte publiek in de Rotonde van de Botanique. En dan heb ik het niet over de gloeiende spots of de zwoele hitte... De brandende spetters vuurden uit de withete gitaarakkoorden en pittige pianoriedels. De bandleden rond Tom pookten in de gedeelde muzikale passie en bliezen passionele muziek over de toehoorders. Het aangewakkerd geluid tijdens de hoogtepunten van de set kon mijn hartje intens verwarmen. Een eerste hoogtepunt was de al op het radiopubliek losgelaten single Always On The Run. Live klinkt het fan-tas-tisch! De funky, groovy soulsound vulde de zaal tot in de bovenste nok met honingzoete, zwoele atmosfeer. Het publiek en vooral ikzelf proefde smakelijk van de nieuwe nummers van The Honey And The Knife. Het album werd helaas niet na het concert te koop aangeboden, dus wachten we tot na het weekend om de nieuwe oogst te herbeluisteren. De titel van het album is alvast raak: De ene song kerft scherp in de oren, de andere giet zoetjes de gesuikerde stroop langs de schelpen. Ik vermoed dat we zowat alle songs te horen kregen. En er zitten parels bij!
Zo'n prachtig juweelnummer is de song die Tom geschreven heeft voor zijn grootouders die reeds 67 jaar getrouwd zijn. Met een Tom Waits piano-intro vlogen we eventjes mee naar de volle maan.
Zijn muzikale liefde voor trompetschetteraar Duke Ellington, jazz saxofonist John Coltrane én de stoompower van Iggy Pop & The Stooges bezingt hij in mijn favoriete Get Out Of Town. Ik ben er ook volledig in losgekomen van de stress van deze werkweek (ná een ziekteweek, ik moet er geen tekening bij maken...). Het lichaam danste, de armen zwaaiden, het hoofd tolde. Ik maakte brokhout en spaanders van de spanningen en laatste ziektekiemen, terwijl Tom dingen stuk op de piano sloeg, de stoel op het podium bijna verbrijzelde en op zijn gitaar schopte en sprong. Mooi is dat! Breken met weerbarstige koppigheden!
En dan heb je dit sublieme nummer: "Look at what love has done", hierboven in een magistrale akoestische, live met alle bandleden in een adembenemende versie!
Bedankt Tom!
Net weggeklikt van livestreamoptreden van hYYpe The XX... Admiral, you're the real thing, man! Keep doing the good work! Want, dit is echt een fantastische song!!